super enduro   SuperEnduro Mistrzostwa Świata FIM timthumb6 grudnia ERGO ARENA  po raz pierwszy w historii gościć będzie największe nazwiska światowego SuperEnduro. W czwartym roku obecności w Polsce Mistrzostwa Świata przenoszą się do Trójmiasta. Dodatkowo jak przystało na wydarzenie takiego formatu, na torze nie zabraknie także reprezentantów Polski, w tym najbardziej utytułowanego Tadeusza Błażusiaka.

Zawody halowego SuperEnduro rozgrywane od 2000 roku na całym świecie zawsze odbywają się przy komplecie publiczności, rzadko bowiem można na własne oczy zobaczyć tak widowiskowe wyścigi i do tego pod dachem. Polskie Grand Prix będzie pierwszą eliminacją cyklu Mistrzostw Świata 2014/2015. Po zmaganiach w Trójmieście zawodnicy startować będą także między innymi w: Finlandii, Meksyku i Brazylii.

SuperEnduro to połączenie wyścigu z pokonywaniem przeszkód. Od zawodników wymaga zarówno szybkości, jak i precyzji, ponieważ każdy błąd może być tym na wagę złota. Do przykładowych przeszkód należą między innymi: kamienie, drewniane progi czy baseny z błotem. Nie jest to więc wyzwanie, któremu może sprostać każdy motocyklista.

Doskonałe warunki, jakie oferuje organizatorom, zawodnikom oraz publiczności, ERGO ARENA pozwolą na rozegranie Grand Prix of Poland na światowym poziomie nie tylko, jeśli chodzi o nazwiska startujących. Od strony logistycznej i organizacyjnej nie lada wyzwaniem każdorazowo jest przygotowanie toru, jednak organizowane w tym obiekcie we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych. 

W serii Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro startują najlepsi zawodnicy z Europy oraz USA. Nie inaczej będzie w ERGO ARENIE, gdzie organizatorzy spodziewają się na starcie światowej czołówki riderów, w tym najbardziej utytułowanego reprezentanta Polski – Tadeusza Błażusiaka. Przypomnijmy, że Taddy jest prawdziwym asem tej dyscypliny, z którym rywale muszą się mocno liczyć. Błażusiak ma na swoim koncie pięć tytułów Mistrza Świata, pięć zwycięstw w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie – Erzberg Rodeo i równocześnie pięć zwycięstw serii Mistrzostw AMA Endurocross Ameryki Północnej. Dodajmy, że to tylko niektóre z jego wybitnych osiągnięć.

Już 6 grudnia w ERGO ARENIE będzie okazja zobaczyć na żywo, jak Taddy radzi sobie na motocyklu łącząc prędkość z talentem w pokonywaniu przeszkód. Oczywiście przy okazji mamy nadzieję, że z okazji „Mikołaja” sprawi prezent polskim fanom i da swoim rywalom mocno „popalić”.

HARMONOGRAM IMPREZY

15:00 – Drzwi otwarte
15:30 – Start Pit Party
17:00 – Prezentacja listy zawodników
17:25 – PRESTIGE Super Pole (8 zawodników)
17:40 – JUNIOR  pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)
18:00 – PRESTIGE pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)
18:17 – NATIONAL RACE  (4 minuty + 1 okrążenie)
18:25 – Przerwa
18:45 – JUNIOR drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)
19:00 – PRESTIGE drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)
19:17 – NATIONAL RACE (4 minuty + 1 okrążenie)
19:25 – Konkurencje dla widzów
19:40  – JUNIOR   trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie)
19:50 – Rostrum JUNIOR
20:00 – PRESTIGE trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie)
20.15 – Rostrum PRESTIGE
20:30 – Konferencja prasowa

Jeżeli, więc chcecie przeżyć niesamowite emocje i wesprzeć dopingiem polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata nie zwlekajcie! Bilety  dostępne w kasie ERGO ARENY oraz na: http://www.eventim.pl/

Ceny biletów :

  • 79 zł (poziom V) 111 zł (poziom  I i  III)
  • 490 zł bilety VIP ( sektor 303)

Organizatorzy przygotowali specjalną  PROMOCJĘ dla rodzin:

Pakiet rodzinny:

Kup 4 bilety zapłać jak za 3 – 4 bilet gratis na SuperEnduro dla następujących sektorów:

  • 310 i 322  (83,25 zł/szt.)
  • 507, 509 oraz 515 (59,25 zł/szt.)

Bilety dla osób niepełnosprawnych – kontakt  niepelnosprawni@eventim.pl

Akredytacje dla mediów. Formularz wraz z regulaminem znajdziecie Państwo na:

http://www.sportainment.pl/eventy/25
oraz  http://enduroarena.com/index.php?page=akredytacje

Na imprezę zapraszają: Łódzki Klub Motorowy oraz Sportainment.

 źródło: ergoarena.pl