LOKALIZACJA

Ośrodek OPO jest usytuowany w gdańskiej dzielnicy Żabianka, w malowniczej i spokojnej okolicy, w bliskim otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ze szlakami turystyki pieszej oraz trasami rowerowymi. Na wyciągnięcie ręki znajduje się Katedra Oliwska, ZOO, Hipodrom, Park Oliwski, Hala Widowiskowa Ergo Arena, a także piękna piaszczysta plaża. Dogodne położenie Ośrodka ułatwia szybki dojazd do centrum Gdańska. W odległości 300m znajduje się stacja PKP Żabianka, a w odległości 100 m przystanek MPK.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

ul. Kazimierza Górskiego 1
80-336 Gdańsk

Najlepszy dojazd do:

Stadionu PGE Arena

Z przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Żabianka (~400 metrów od Ośrodka) w kierunku Gdańska Głównego do stacji SKM Politechnika (5. stacja). Następnie tramwajem nr 10 lub 14 z przystanku Twarda w stronę stadionu (3. przystanek).

ERGO Areny

Pieszo – około 1500 metrów lub tramwajem nr 2, 6 lub 11 z przystanku Opacka do przystanku Helska (4. przystanek).

Parku Oliwskiego

Szybką Koleją Miejską ze stacji SKM Gdańsk Żabianka w kierunku Gdańska do stacji Gdańsk Oliwa (1 stacja). Park Oliwski znajduje się w odległości 250 metrów od stacji kolejki.

Aquaparku

Szybką Koleją Miejską ze stacji SKM Gdańsk Żabianka w kierunku Gdyni do stacji Sopot Kamienny Potok (2 stacja). Aquapark znajduje się w odległości 150 metrów od stacji kolejki.

ZOO

Szybką Koleją Miejską ze stacji SKM Gdańsk Żabianka w kierunku Gdańska do stacji Gdańsk Oliwa (1 stacja). Następnie autobusem 222 3 przystanki do przystanku końcowego Oliwa ZOO.

Z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie do OPO

Autobusem nr 122 do przystanku Gdańsk ul.Górskiego.

Z Dworca Głównego w Gdańsku do OPO

Szybką Koleją Miejską w kierunku Gdyni do stacji SKM Gdańsk Żabianka (7 stacja). OPO znajduje się w odległości 300 metrów od stacji kolejki.